رفتن به محتوا رفتن به فوتر

در حاشیه و متن مراسم نکوداشت چهلمین چاپ «دالان بهشت» اثر نازی صفوی

5 نظر

 • معصومه
  ارسال شده 26 جولای 2011 در 8:41 ب.ظ

  سلام عالی نوشتیدمتشکرم با اینکه در جلسه بودم اما بنا به ضرورتی مجبور شدم زود بروم ولی با این گزارش موجز و مکفی از نبودنم ناراحت نیستم باز هم ممنون!

 • ثریا اسدی
  ارسال شده 27 جولای 2011 در 1:02 ق.ظ

  من برای خانم صفوی آرزوی موفقیت می کنم . اما توفیق این کتاب موید این حقیقت است که جامعه ما خواهان خواندن این نوع کتاب ها و سریال های تلویزیون ایران و فارسی وان و ام – بی -سی – پرشیا است . کتاب از نظر مضموت و تکنیک در حد بسیار نازلی است . لابد آحاد جامعه هم نازل پسند است که کارهای خوب و مدرن یک یا دو چاپ می خورند و این نوع کتاب ها چهل چاپ .

 • فرحناز علیزاده
  ارسال شده 27 جولای 2011 در 11:28 ب.ظ

  سلام. فرحناز علیزاده هستم و یکی از افرادی که به این جلسه دعوت شد و در نشست حضور داشت ولی به دلایلی سخنی نگفت. حالا که مطالبتان را خواندم بگذارید این را بگویم که من هم با سخنان آقای سیف الدینی موافق هستم که البته این را در آخر جلسه به ایشان هم گفتم. در انتهای این جلسه چند سوال ذهنم را اذییت کرد که بد نمی دانم با گفتنش باعث به چالش کشیدن ذهنیت های دیگران شوم.
  ۱- آیا نویسنده هنگام نوشتن باید به تیراژ اثرش مقدار فروش و هم چنین پایداری اقتصاد نشر توجه داشته باشد؟
  ۲- آیا بهتر نیست به جای آن که از نویسندگان خاص بخواهیم طوری بنویسند که هم خواص و هم عوام را به متنشان جلب کنند؛ از نویسندگان داستان های پرفروش بخواهیم که اندکی با عناصر داستانی، مکاتب و انواع نظریه های ادبی آشنا شوند تا بانی ترقی سطح کیفی در کنار سطح کمی آثار مملکت باشند تا با فروش بالای شان نه تنها موجب کتابخوانی اکثریت شوند بلکه بانی جهان شمول تر شدن ادبیات این مملکت گردند؟
  سوالات دیگری نیز هست که به بعد موکول می کنم. به امید آن که در کنار تیراز و فروش بالا به محتوا و لایه های پنهان اثر و ماندگاری آن هم توجه شود. چراکه تاریخ نشان داده نویسندگان به نلمی که حالا اسمشان در زمره نخبگان است در زمان حیاتشان حتی ناشر تقبل و تمایلی به چاپ اثرشان نداشته!!!
  با تشکر از شما

 • سورن
  ارسال شده 29 جولای 2011 در 9:54 ب.ظ

  سلام وخسته نباشید من با برگزاری چنین جلساتی موافقم به مناسبتی توفیق پیدا کردم تعدادی از کارهای خانم علی زاده رو بخونم از کارهاشون خوشم اومد دغدغه هاشون هم که در قالب سوال در کامنت بالا اومده درک می کنم دالان بهشت رو خونده م وهیچ هم از آن خوشم نیومد ومعتقدم یه اثرآبکی وواقعا وکاملا عوامانه ست اما حرف خانم ثریا اسدی رو هم قبول دارم این میزان فروش مبین این حقیقته تاسف آوره که ما چه قدر کتابخوان عوام داریم!ولی خوب همون کتاب خونهای عوام هم باید کتاب بخونن دیگه!

 • نظام الدین مقدسی
  ارسال شده 15 آگوست 2011 در 8:16 ق.ظ

  درود

  من نقدی بر سلیقه و نوع تفکر آقای علیخانی نوشتم که ایشان نپسندیدند . البته آقای غلیخانی حق دارند چون تند رفتم. ولی راستش را بخواهید وقتی می بینم همانطور که دوستان هم اشاره کردند جامعه ی کتابخوان ما دارد در برابر عوام نویسی عقب نشینی می کند دلم می سوزد . نشر ققنوس را دوست دارم اما این کارش را دوست نداشتم . آیا خانم نازی صفوی بعد از اینهمه بزرگداشت و تمجید اعتنایی به ادبیات جدی و حرفه ای می کند تا اثر بعدیش را از آبکی بودن نجات دهد ؟

ارسال نظر

0.0/5