رفتن به محتوا رفتن به فوتر

چرا باید سراغ کتاب‌هایی بروید که از آن‌ها متنفرید؟/ پاملا پل / ترجمۀ حمید ضرابی

2 نظر

 • س
  ارسال شده 20 آوریل 2019 در 12:14 ب.ظ

  اگرچه امروز خیلیها دیگر این حرف را نمیپسندند، ولی من هنوز اعتقاد دارم هر کتابی ارزش یک بار خواندن را دارد؛ نه چون کتاب باارزشی است، چون خواندن کار باارزشی است. اگر کسی فکر میکند روزگار این وقت تلف کردنها گذشته، به نظرم بهتر است که اساساً وقتش را با کتاب خواندن تلف نکند.

 • متنِ کاملِ بیانیه‌ی اعتراضیِ انجمنِ صنفیِ داستان‌نویسانِ تهران خطاب به وزیر ارشاد
  ارسال شده 21 آوریل 2019 در 8:05 ب.ظ

  جناب آقای دکتر صالحی وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی
  با سلام
  متأسفانه باخبر شدیم در آستانه‌ی مهم‌ترین اتفاق حوزه‌ی نشر کشور، یعنی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، همچون سال‌های گذشته دستور عدم توزیع چند اثر داستانی (و البته غیرداستانی) در نمایشگاه داده شده است.

  چنین تصمیم‌هایی همواره یادآور خراش‌هایی است که هرکدام خاطره‌ای مخدوش از اراده‌هایی را به ذهن متبادر می‌کند که میل مفرطی به راندن نویسندگان از بین مردم دارد. بیش از همه‌ی این زخم‌ها ممیزی است که ریشه می‌خشکاند. بین نویسنده و خواننده‌اش، به خیال نگهبانی از آن چه روشنایی می‌پنداریم، دیوار می‌کشیم، اما غافل که تاریکی در دنیای بی‌کلمه است که، ناغافل، آن‌قدر هیولاساز می‌شود تا کل خانه را در خود فرو ‌کشد.

  انجمن صنفی داستان‌نویسان استان تهران ضمن پافشاری بر موضع همیشگی خود مبنی بر مخالفت با هرگونه ممیزیِ غیرقانونی (چه قبل و چه بعد از چاپ)، مراتبِ اعتراض شدید خود را با این‌گونه تصمیم‌ها که مخالف قوانین موضوعه کشور است، اعلام می‌دارد و پیگیری مطالبات صنفی نویسندگان عضو و غیرعضو را حق قانونی خود می‌داند.

  انجمن صنفی داستان‌نویسان استان تهران

ارسال نظر

0.0/5