رفتن به محتوا رفتن به فوتر

نگاهی به «مارمولکی که ماه رابلعید» اثر قاسم شکری

4 نظر

 • مریم
  ارسال شده 27 سپتامبر 2010 در 10:24 ب.ظ

  سلام…بنظر شما نمادهای فراماسونری در روی طرح جلد این کتاب واضح نیست ؟ خدایی فهمیدنش لصلا سخت نیستا…

 • حسین
  ارسال شده 22 فوریه 2011 در 11:06 ق.ظ

  سلام. این کتاب کاملا طبق عقاید فراماسونری است.ابتدای کتاب نویسنده از همسرش به خاطر تحمل ۳۳ ماه سختی نوشتن کتاب باتوجه به مراتب ۳۳گانه فراماسونری تشکر کرده است. ضمن اینکه خود کتاب ۳۳ فصل دارد. و همانطور که مریم گفته عکس گونیا و پرگار که از نمادهای اصلی ماسونی کاملا روی جلد مشهوده و…
  کتاب “بوی خوش تاریکی” هم به همین ترتیبه. ظاهرا نویسنده محترم ماسون هستند. نمیدونم ممیزی ارشاد چی کار داره می کنه…
  …………………………………………………………….
  مد و مه: دوست عزیز دقت نظر شما قابل تحسین است، اما در نظر داشته باشید صرف علاقه به یک موضوع به هیچ وجه دلیل گرایش به آن نمی تواند باشد. جریان فراماسونری حکایتی پر رمز و راز و کنجکاوی برانگیز و همین طور جذاب دارد که می تواند مورد علاقه خیلی ها قرار بگیرد. درست مثل ماجرای بهاییت که یکی از پر افت و خیز ترین ماجرا ها در تاریخ دو سده اخیر ایران است که توجه به آن به معنای تعلق داشتن به این جریان نیست.

 • قاسم شكري
  ارسال شده 7 مارس 2011 در 12:14 ق.ظ

  حسین عزیز لطفا شما کاسه از آش داغ تر نباشید.
  اگر پرداختن به موضوع فراماسونری ممنوعیتی داشت حتما قیچی به دستان عزیز اداره ارشاد کوتاهی نمی کردند. همین حالا هم از سه رمان تالیفی جدید بنده که در ارشاد خواب کتاب شدن می بینند دو تایشان غیر مجاز خورده و سومی هم سرنوشتی بهتر از آن دو تای دیگر نخواهد داشت. از طرفی کدام عقل سلیمی قبول می کند که تنها صرف پرداختن به یک موضوع در کتاب میتواند دلیلی بر گرایش خالق اثر به آن موضوع باشد. در این کتاب، خوب یا بد جریان فراماسونری را به نقد کشیده ام. حتا در پاره ای اوقات آن را به سخره گرفته ام و فهمیدن آن اصلا سخت نیست. مشخص است که شما کتاب را کامل نخوانده اید و فقط از روی طرح جلد آن قضاوت می کنید. همان گونه که ظاهرا آقای امیدی سرور هم کتاب را کامل نخوانده اند و این شاید تقصیر از خود من باشد. در ضمن بوی خوش تاریکی هم هیچ ربطی به فراماسونری ندارد. به هر حال …موفق باشید.
  کوچک شما: قاسم شکری

 • حسین
  ارسال شده 16 مارس 2011 در 4:59 ق.ظ

  جناب آقای شکری
  از اینکه لطف کردید و پاسخ دادید ممنون. بنده موقتا ذهنیت ظاهرا نادرست خود را کنار می گذارم و فرض را بر برداشت اشتباه خود می گذارم. اما می خواهم خواهش کنم برای روشن شدن بعضی از ابهامات موجود، توضیح دهید که اولا چرا رمان ۳۳ فصل دارد. ثانیا چرا طرح روی جلد از علائم ماسونی است. ثالثا چرا ابتدای کتاب ۳۳ماه نوشتن کتاب را ذکر کرده اید؟؟؟
  بوی خوش تاریکی هم یازده پاره دارد و مطالبش هم آنچنان که شما نوشته اید بی ربط به ماسونی نیست.
  در ضمن حتما می دانید که این اعداد در فراماسونری چه اهمیتی دارند؟!
  اصلا می شود بدانم نظرتان در مورد فراماسونری چیست؟

ارسال نظر

0.0/5