رفتن به محتوا رفتن به فوتر

اصولی که هر نویسنده جوان باید بداند!

4 نظر

 • عباس مؤذن
  ارسال شده 3 مارس 2011 در 3:41 ب.ظ

  سلام. برای بهتر نوشتن، اگر بتوان رمان های خوب ایشان، و نویسندگان بزرگ دیگر را چندین بار خواند و حتا نوشت، به مراتب بازده بهتری خواهد داشت تا از بر کردن تجربه ی دیگران در نوشتن، حتا اگر آن، تجربه ی نویسنده ی دیگری مثل سوزان سانتاک باشد!
  ………………………………………………………………
  مد و مه:
  قطعا همانگونه است که شما نوشته اید، خواندن تجربیات دیگران از هیچ کسی نویسنده نمی سازد، اما اگر کسی علاوه بر خواندن مستمر رمانهای خوب ادبی، از تجربیات دیگران به عنوان مکمل استفاده کرده و کمک بگیرد ، می تواند به نتایج بهتری برسد یا لااقل به جای سعی و خطا زودتر مسیر درست را پیدا کند. پاینده باشید…

 • علي اكبر طباطبائي
  ارسال شده 4 مارس 2011 در 9:58 ب.ظ

  سلام
  معنی این عبارت را نفهمیدم، نمی دانم از فهمم بود یا از ترجمه. اگر توضیح دهید ممنون می شوم: فرناندو پسوای بزرگ در «کتاب آشفتگی» می نویسد: «فهمیده ام که همیشه در یک زمان حس و حواسم پیش دوساله است شاید بقیه هم تا حدی مثل من باشند… اما در مورد من استثنایی وجود دارد… هردوساله هایی که من در آن واحد در فکرشان هستم به یک اندازه درخشان هستند و این همان نکته ای است که خلاقیت را در من می آفریند و زندگی من را تبدیل به یک تراژدی کرده است و از سویی ظاهر خنده داری به آن می بخشد.»
  ……………………………………………………….
  مد و مه:
  مشکل از فهم کسی نیست، مشکل از متن است که باید پانوشتی برای توضیح این نکته می داشت. متاسفانه دسترسی به مترجم آن میسر نشد.
  قبل از انتشار قصد داشتیم این پاراگراف را حذف کنیم، اما ارتباطی که با جملات قبل و بعد خود داشت ؛ مانع از آن شد.

 • tara
  ارسال شده 26 نوامبر 2011 در 9:40 ق.ظ

  سلام
  مرسی‌ بابت این مطلب، من سالهاست دنبال کتاب‌های خانم سانتاگ می‌گردم ولی‌ تا حالا نتونستم کتابی‌ از ایشون که فارسی ترجمه شده باشه پیدا کنم ، شما جایی سراغ دارید که بشه به صورت آنلاین کتاب‌هاشون رو خریداری کرد یا دانلود کرد یا اگه کتابفروشی میشناسید که بشه کتاب هارو اونجا پیدا کرد؟
  با تشکر
  ……………………………………………..
  مد و مه: اگر اطلاعات دقیقی پیدا کردیم همین جا به شما اطلاع خواهیم داد.

 • سولماز قنبری
  ارسال شده 8 جولای 2014 در 1:39 ب.ظ

  ممنونم ازاینکه نوشته فرناندونویسنده کتاب آشفتگی راکه راجب حس و حواسش بود حذف نکرده اید این بند از نوشته ای که در اختیار ما نویسندگان قرار دادید واقعا برای من خیلی تاثیر گذار بود از تلاش و کوشش شما نهایت تشکر را دارم.

ارسال نظر

0.0/5