رفتن به محتوا رفتن به فوتر

ابراهیم گلستان به روایت جلال آل احمد

14 نظر

 • نعمت نعمتی
  ارسال شده 3 می 2011 در 11:04 ب.ظ

  با سپاس از انتخاب شایسته و بایسته تان – مثل همیشه – در زمینه ی ادبیات که بخشی از صحبت های زنده یاد آل احمد مربوط می شد به هنر ابراهیم گلستان و نقش بزرگی که در ساخت فیلم ” موج ، مرجان ، خارا ” داشت.دور از نگاه آل احمد به سیاست بازی های هر دوشان – که هیچ گاه از سیاست خوشم نیامده – نظرگاه من حول محور غیلم درخشان ” موج ، مرجان ، خارا ” ی گلستان است و نثر بسیار زیبای فیلم که “اسدالله پیمان” آن را گویندگی کرده که در زمان خود یکی از قدر ها در فن بیان و خوش صدا یی بوده است.
  در تیتراژ این فیلم زیبا و تکنیکی آمده است : دی ۱۳۳۶ – آذر ۱۳۴۰ که مشخصا بحث مدت زمانی است که این فیلم ساخته شده است.

 • من
  ارسال شده 5 می 2011 در 11:55 ق.ظ

  وای چقدر نثرش اعصاب خورد کنه این جلال. اینی که گفت روشنفکر منظورش خودش بود؟ ماتریالیست خداپرست! نمی دونم چرا فکر می کرده مزدوری فقط فیلم ساختن واسه شرکت نفته؟

 • رضا
  ارسال شده 6 می 2011 در 7:54 ب.ظ

  حالا بعد از این همه آسمون ریسمون بافتن های آل احمد و سر قدم رفتن ها، ببینید جایگاه کتاب ها و نوشته های گلستان کجاست و جلال برای کجا ……..

 • Lonna
  ارسال شده 16 می 2011 در 1:17 ق.ظ

  با سپاس از انتخاب شایسته و بایسته تان – مثل همیشه – در زمینه ی ادبیات که بخشی از صحبت های زنده یاد آل احمد مربوط می شد به هنر ابراهیم گلستان و نقش بزرگی که در ساخت فیلم ” موج ، مرجان ، خارا ” داشت.دور از نگاه آل احمد به سیاست بازی های هر دوشان – که هیچ گاه از سیاست خوشم نیامده – نظرگاه من حول محور غیلم درخشان ” موج ، مرجان ، خارا ” ی گلستان است و نثر بسیار زیبای فیلم که “اسدالله پیمان” آن را گویندگی کرده که در زمان خود یکی از قدر ها در فن بیان و خوش صدا یی بوده است.در تیتراژ این فیلم زیبا و تکنیکی آمده است : دی ۱۳۳۶ – آذر ۱۳۴۰ که مشخصا بحث مدت زمانی است که این فیلم ساخته شده است.

 • کاوه
  ارسال شده 29 می 2011 در 2:32 ب.ظ

  عزیزان لطف کنند تا کسی رو نمی شناسند و با زندگی و اثارش اشنا نیستند تنها با خوندن دو خط از نوشته هاش راجبه اون فرد نظر ندن. تاثیر آل احمد بر ادبیات معاصر ایران چه در حوضه ی داستان نویسی و چه در حوضه ی سفر نامه و خصوصا دیدگاهای روشنفکری خود نفروخته در زمانی که همه پاشون تو ایران بود و چشمشون تو اروپا کتمان ناپذیر .
  …………………………………………………………………………………………….
  مد و مه: بدون شرح!

 • مجید
  ارسال شده 7 ژوئن 2011 در 8:10 ق.ظ

  خب!نظرات آل احمد را هم خواندیم. نمی شود یکسره به او پرید که چرا گلستان را با همه تعریفی که در ابتدای نوشته ازش کرده کوبیده و یا ازش تعریف کرد که این همه تند و بی پروا بوده در حرفش و در عملش. برای شناخن هر دو معیار سنجش زیاد دم دست ماست. خودمان به قضاوت بنشینیم وبرای خودمان عقیده ای داشته باشیم ضمن احترام به عقایدی که چیزی برای عرضه کردن داشته باشند.

 • سمیرا میس
  ارسال شده 17 آگوست 2011 در 11:21 ق.ظ

  یک نگاه به جایگاه ابراهیم گلستان و جلال آل احمد ! قضاوت را بسیار آسان می کند
  ای مگس عرصه ی سیمرغ نه جولانگه توست

 • dr.sadr
  ارسال شده 20 سپتامبر 2011 در 3:53 ب.ظ

  نثر جلال اعصاب خورد کنه؟!!!!! جل الخالق

 • علی معینی
  ارسال شده 5 دسامبر 2011 در 1:37 ق.ظ

  ببخشید این سخنان جلال آل احمد در چه مجله ای چاپ شده؟

 • اتاق يخي
  ارسال شده 22 ژانویه 2013 در 4:09 ب.ظ

  سلام!ممنون از این مطلبی که گذاشتین ای کاش نمدش رو بگیرم برای امتحان زبان فارسیم می خوام برام دعا کنید .
  مرسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسییی!

 • ابوالفضل
  ارسال شده 21 مارس 2013 در 7:33 ق.ظ

  عشق است جلال ال احمد با نوشته هاش و نثرش.عاشق نثر جلالم

 • سارا
  ارسال شده 21 می 2013 در 10:52 ق.ظ

  البته هردو به نحوی جیره خوار بودند. گلستان جیره خوار کنسرسیوم و جلال جیره خوار افکار اشتباه خود.
  چه کسی‌ در این میان بازنده بود؟

 • ک.ع.عامری
  ارسال شده 20 نوامبر 2013 در 7:33 ب.ظ

  گلستان همچنان درراه با مردم همچنان درراه بامردم

 • مهران
  ارسال شده 3 دسامبر 2013 در 3:52 ب.ظ

  گلستان با مردم چه کلام خنده داری الان کجاست گلستان ؟ در این سی و خورده سال انقلاب جنگ و خیلی حوادث بر این کشور گذشت اما این گلستان کجا بود ؟ انگلیس داشت مقاله مینوشت دلار میگرفت .از اون ور دنیا شعار میهن ‍‍برستی میداد . اما جلال هیچ وقت به مردمش توهین نکرد از تحجر رنج میبرد اما فحش به مردم کشورش نمیداد. عین ساعدی در فرانسه به خاطر هزار تومن خودکشی نکرد . مردم جلال رو میشناسن گلستانی ها و ساعدی ها و هدایت رو هیچ کس به یاد نداره مگر همین به اسم منورالفکرها

ارسال نظر

0.0/5