رفتن به محتوا رفتن به فوتر

خنده بازار! / معمای شاه ساخته محمد رضا ورزی

17 نظر

 • صاحب نظر
  ارسال شده 7 دسامبر 2015 در 12:26 ب.ظ

  آقا دیالوگها محشره! محمد رضا بعد از ورودش چند بار به رضا شاه می گه ارنست پرون قراره بیاد و رضا شاه هم در جواب چشم غره میره و می گه: هوووووون! !!!بعدش در صحنه ای کارگردان از ارنست پرون بالاخره رونمایی می کند و او وارد اتاقی می شود که محمدرضا و فردوست با هم حضور دارند و رو به فردوست بدبخت می گه چاقالو (یا گامبالو یا چیزی مثل این) تو هم که اینجایی؟ و فردوست خیلی جدی میگه : من فردوستم (یعنی چاقالو یا گامبالو یا چیزی مثل اون نیستم)

 • کورش علی خان
  ارسال شده 9 دسامبر 2015 در 5:00 ب.ظ

  آقای امیدی سرور عزیز محمد رضا پهلوی و پدرش “شاه”نبودند لذا اطلاق کلمه شاه به آنها لااقل از سوی قشر مطالعه گر و چیزفهم جامعه درست نمینماید .

 • ناشناس
  ارسال شده 10 دسامبر 2015 در 7:15 ق.ظ

  اگر انها شاه نبودند پس چه بودند؟ انزمان هم به انها میگفتند شاه، الان هم میگویند شاه. در همه دنیا در این چهل پنجاه سال گذشته چنین بوده. حالا اینکه شاهان خوبی بودند یا نبودند، یا اینکه اصلا انسانهای خوبی بودند یا نبودند، بحث دیگری است. ولی چه خوشمان بیاید چه نیاید، انها شاهان این مملکت بودند. حال اگر منظورتان این است که شایسته چنین عنوان و مقامی نبودند، این به بی عرضه گی مردم آن زمان بازمیگردد.

 • کورش علی خان
  ارسال شده 10 دسامبر 2015 در 2:05 ب.ظ

  “اگر انها شاه نبودند پس چه بودند؟”
  غاصب ! غاصب عنوان “شاهی ” بودند. “شاهی” تابعی از سنت است . هر لحظه نمیتوان شاه درست کرد.

 • ناشناس
  ارسال شده 10 دسامبر 2015 در 2:18 ب.ظ

  فرقی نمیکند، باز هم این از بی عرضه گی و بی لیاقتی و منفعل بودن اجداد من و شما و امثال من و شما بوده که اجازه دادند آنها شاه شدن را غصب کنند. تاریخ انها را شاه ثبت کرده. کاری هم نمیشود کرد.

 • کورش علی خان
  ارسال شده 10 دسامبر 2015 در 4:43 ب.ظ

  “این از بی عرضه گی و بی لیاقتی و منفعل بودن اجداد من و شما و امثال من و شما بوده که اجازه دادند آنها شاه شدن را غصب کنند.” – آفرین! معلوم است چیز فهم هستید قضیه “غصب “را قبول دارید. “فرقی نمیکند” – نه نه! فرقی میکند “غاصب” را این همه بزک دوزک نمیکنند. این همه پیزر لای پالانش نمیگذارند. نه فقط در این قضیه که در هیچ امری از امور هستی قلابی و بدلی را جای “اصلی” نمیگذارند . اصولا وظیفه روشنفکر “آشکار ساختن تزویر” است. “تاریخ انها را شاه ثبت کرده. کاری هم نمیشود کرد.” نه! این شد وادادگی. این شد همان انفعال. تاریخ آنها را شاه ثبت نکرده. جهالت فراگیر در ایران و آشنا نبودن با الفبای اولیه تفکر ( بله! تفکر هم الفبا دارد . همینجوری نیست ) مخصوصا بیگانگی محض ایرانیها با عینی گرایی پهلویها را برایشان شاه میکند و دهها چاه و چاله دیگر در راهشان میکند. در سطح جهانی کسی پهلویها را خاندان سلطنتی نمیداند و اکثر قلمزنیهای خارجی از بدو غصب سلطنت توسط رضا خان تا سرنگونی محمد رضا پهلوی بدجوری نسبت به آنها و ادعای خاندان سلطنتی بودنشان اهانت آمیز است.

 • الی
  ارسال شده 10 دسامبر 2015 در 7:31 ب.ظ

  علی جان شما خودت نمونه خاص جهالت خاص ایرانی هستی لابد! تاجداری که روی تخت شاهی نشسته اسمش شاهه، به خوش اومدن جنابعالیم نیست.
  ضمنن اسم کوروش نمیچسبه بت هیچ رقمه.

 • کورش علی خان
  ارسال شده 10 دسامبر 2015 در 7:58 ب.ظ

  ” ضمنن اسم کوروش نمیچسبه بت هیچ رقمه.” من هم ناراحت بودم از این اسم. سپاس فراوان که یادآور شدید. برای رفتن تو دل ایرانیها این نام را انتخاب کرده بودم . اجازه بدهید نام اصلی خود را اعلام کنم -“کلنل اسکورتسنی” احترامات نظامی مرا بپذیرید !

 • صاحب نظر
  ارسال شده 10 دسامبر 2015 در 8:58 ب.ظ

  مشخص شد خانعلی از تخم و ترکه قاجار نامرد است. از اونا که جد بزرگش پس افتاده یک شب عشق و حال یک شازده حرامزاده دیگر است. من از کلیه کمونیستها و توده ای های محترم عذرخواهی می کنم که خانعلی را چسباندم بهشان.

 • کلنل اسکورتسنی ( کورش علی خان سابق)
  ارسال شده 10 دسامبر 2015 در 9:23 ب.ظ

  صاحب نظر معلوم شد عوضی هستی معلوم شد لات بی سرو پایی بیش نیستی ساواکی زاده . در این مجله ادبی چه غلطی میکنی پدر سوخته ؟ نامردی قاجارها را ازکجا فهمیدی مردک ? به هر حال به احترام صاحب مجله ادامه نمیدهم .

 • صاحب نظر
  ارسال شده 11 دسامبر 2015 در 3:38 ب.ظ

  خانعلی از اینکه به احترام صاحب مجله ادامه نمی دهی خوشحالیم . . . قصد ما هم این بود که لال شوی

 • مسعود
  ارسال شده 11 دسامبر 2015 در 4:05 ب.ظ

  دوستان خواهش می کنم به هم بی احترامی نکنید هر نظری دارید محترمانه بنویسید. حالا یک فضایی مد و مه در اختیار ما گذاشته در این قحطی سایت های بدرد خور و روزهای رونق تلگرام و وات ساپ این جور سوسول بازی های مد روز .

 • کلنل اسکورتسنی
  ارسال شده 12 دسامبر 2015 در 7:15 ق.ظ

  ناشناس برنگشت . ناشنا س خود “صاحب پالان “بود. خانم “الی” هم خود صاحب پالان بود. یعنی رضا خان اینفدر ارزش داشت سه تا هویت مختلف به خود بگیری- در یکیشان دختر چهارده ساله بشوی “الیزابت پالانچی” ؟

 • صاحب نظر
  ارسال شده 12 دسامبر 2015 در 10:30 ق.ظ

  لال شو . . . شاسگولفسکی

 • کلنل اسکورتسنی
  ارسال شده 12 دسامبر 2015 در 11:21 ق.ظ

  “هنری میلر را بارها شنیده و خوانده ام”— اوهو ! صاحب پالان هنری میلر خوانده ! نه دیگر. پالان حق مسلمت شد. برازنده ات است “الیزابت”

 • الی
  ارسال شده 12 دسامبر 2015 در 1:00 ب.ظ

  معلومه که برنمیگردم. اصلن واسه چی برگردم؟ آدمهایی که سر و ته دو تا نظر ساده شون تو یه سایت ساده به بدوبیراه جفنگی مثل کمونیست! یا ساواکی زاده! برسه که ارزش پیگیری ندارن. دارن؟ بذار بپرن بهم به ما چه. فقط گفتم که گفته باشم من خودم هستم و ربطی به صاحب نظر مورد نظر ندارم. اگر چه من با شما موافقتی ندارم هیچ رقمه ولی ایشون رو هم همه رقمه صاب پالون میدونم. ختم کلام!

 • صاحب نظر
  ارسال شده 12 دسامبر 2015 در 1:46 ب.ظ

  لاااااال . . . کره خرفسکی

ارسال نظر

0.0/5