رفتن به محتوا رفتن به فوتر

۴۰ سال انقلاب؛۴۰ رمان / به گزینی از میان کتابهای داستانی منتشر شده در چهار دهه گذشته

9 نظر

 • ناشناس
  ارسال شده 10 فوریه 2019 در 4:39 ق.ظ

  چون بی بی سی این متن رو گذوشته شما هم گذوشتید.چه خبره مگه .هر انتخابی یه پیشنهادهه فقط همین .هر جایزه ای حتی نوبل هم یه پیشنهادهه فقط همین .صد تا از این انتخابا تو اینتر نت ریخته .یه جور رفتار میکنن انگار چی شده .

 • منصور آذر
  ارسال شده 10 فوریه 2019 در 5:01 ق.ظ

  تاریخ نشان میدهد چه می ماندوچه میرود .نظر این ان مهم نیست .خیلی از ادم ها و کتابها تو این سالها جایزه گرفتند و بلوا شده سرشان که بزرگترین نویسنده ورمان ایران هستندوحالااسمی ازشان نیست .فقط به یک روش یک نویسنده میتواند مطمئن بشود کارش می ماند وان این است که تا ته جانش برای ان زحمت کشیده باشد .اگرچه تمام باندها این کتاب را در زمانی که چاپ شده نبینند اما تاریخ بعدها ان کتاب را به صحنه میاورد وبه دشمنانش میگوید که کار خوب راهیچکس نمیتواند نابود کند

 • ناشناس
  ارسال شده 10 فوریه 2019 در 5:23 ق.ظ

  یک چند تایی از اسمهای آخربخش رمان زورکی آمدند بالا .عوضش چندتا از رمان نویسها رفتند زورکی تو مجموعه داستان. چند تا از اسم های گنده که تو رمان آمدند زورکی تو مجموعه داستان هم اسمشان را آوردند که یعنی خیلی گنده هستند که واقعا گنده نیستند اینها و بی خودی بهشان باج دادند .وزورکی چندتا نویسنده را از مجموعه داستان حذف کردند و زورکی ریختند پایین .

 • ناشناس
  ارسال شده 10 فوریه 2019 در 5:36 ق.ظ

  این لیست ها به درد نویسنده ها نمی خوردچون خود آنها میدانند چی خوب است چه بد . به درد مخاطب خاص هم نمیخورد چون انها هم کلاه سرشان نمی رودو کتاب ونویسنده ی خودشان را میشناسند . فقط این دست لیستها به درد مخاطب عام میخورد که مخاطب عام دنبال کتاب جو جو مویز وملت عشق است یا کتابهای سبک و راحت رقیق .

 • ب. ا.م
  ارسال شده 10 فوریه 2019 در 7:19 ب.ظ

  این لیست نشان میدهد باندی که توی نشر هاوجایز ه ها وروزنامه ها وسایت ها وکانال های ادبی و همه جا هست وگلوی ادبیات را گرفته ودلرد خفه اش میکندچون خودش را همه کاره حساب میکند میتواند با بازی ها ش باعث دیده نشدن کتابی در کوتاه مدت بشود اما نمیتواند برای همیشه کتابی را خفه ونابود کند .

 • رضا فیضی
  ارسال شده 10 فوریه 2019 در 7:47 ب.ظ

  این ۳نفر را همه میدانند رمان نویس هستند یعنی محمد محمدعلی (۱۳۲۷-تهران)ابوتراب خسروی (۱۳۳۵-شیراز)شهریارمندنی‌پور (۱۳۳۵-شیراز) این ۳نفر هم مجموعه داستانهای ضعیفی داشتند ومعلوم نیست به چه حسابی این آقا اسمشان را تو داستان کوتاه هم آورده یعنی منیرالدین بیروتی (۱۳۴۹-بغداد)مهسا محبعلی (۱۳۵۱-تهران)حسین سناپور (۱۳۳۹-تهران)

 • سعید نقوی
  ارسال شده 10 فوریه 2019 در 10:38 ب.ظ

  ارزش هر داوری ای به داوران آن است .نمیشود هر کسی به خودش اجازه بدهد ۱۰۰ کتاب مهم فارسی یا ۴۰ کتاب چند ده را انتخاب کند صرف آنکه این آدم کانال پر مخاطب یا سایت دارد یا مسئول صفحه ادبی یک خبر گزاری ویایک روزنامه است .این نشان از یک مشگل بزرگ میدهد .داوران جوایزایران همه بی تجربه وکار نابلد هستند .خود این داوران کم سال هستند وبلد نیستند یک داستان درست بنویسند آن وقت تکلیف ادبیات یک سال ایران را اینها باید روشن کنند .منتقدان ما کم سواد وبی تجربه هستندو رفیق باز.واین هم انتخاب ۴۰ کتاب ۴۰ سال ادبیات ما بدست کسی که یک صفخه ادبی دارد ومیزان سوادش برای هیچکس مشخص نیست . کار هایی از این دست توهین به همه نویسنده ها وادبیات است .اینطور مسخره بازی ها را باندی که امروز در جایزه احمد محمود لانه کرده سالها پیش بنیاد گذاشت تا به اهداف احمقانه وباندی خود در کوتاه مدت برسد وبرایشان مهم نبود که کارهایشان چه تاثیر بدی در آینده خواهد گذاشت که هر کسی به خودش اجازه میدهد هر حرفی میخواهد بزند .

 • مسعود ردایی
  ارسال شده 11 فوریه 2019 در 8:12 ب.ظ

  آقای امیدی سرور شما با گذاشتن چنین مطالب وحاشیه هایش وارد دعوا با کسانی می شوید که مشگلی با آنها نداریدواین فقط به ضرر شماست . حیف سایت وزین شماست که وارد این حاشیه ها شود .اگر میبینید مثلا نویسنده ای مطلب بالا یا مطالبی از این دست را در صفحه اش میگذارد به دلیل درگیری هایی است که در ادبیات ماوجود دارد واین آقایان هم باهدف خاصی این مطالب را میگذارند .مثلا وقتی میبینند اسامی تیم رقیب در لیستی نیست آنرا تبلیغ میکنند .وتیم رقیب هم در صفحه هایشان مطالبی را لینک میکنند وبازتاب میدهند که نام آنها نباشد یا آنها را حذف کرده باشد .حرف من این است که شما سایت خوبتان را وارد این دعواهای بی نتیجه نکنید وهمچنان دغدغه تان ادبیات والا باشد .

 • طوفان
  ارسال شده 5 نوامبر 2020 در 4:37 ب.ظ

  کسی که این لیست را تهیه کرده ، فکر کنم تا به حال اسم بهرام حیدری و نسیم خاکسار به گوشش نخورده است. غافل از این که هر دو کتاب این دو نویسنده یعنی «نان و گُل / نسیم خاکسار» و «لالی / بهرام حیدری» جزو بهترین آثار سال ۵۸ شناخته شدند. پس وقتی تهیه کننده ی این لیست اینها را نشناسد، نشان میدهد بقیه را هم سلیقه ای و کشکی انتخاب کرده است. ای داد! روزنامه ی آرمان! یک مشت بی سواد!

ارسال نظر

0.0/5